Już za moment uczniowie klas trzecich przystąpią do napisania egzaminów gimnazjalnych. Jak przebiegają przygotowania? Jedni zakuwają, inni odkładają naukę „na potem”, gdyż wierzą, że na naukę nigdy nie jest za późno, kolejni biegają z szałem w oczach. Są też i tacy, którzy ze stoickim spokojem oczekują na zbliżającą się chwilę prawdy ...
Wszakże – Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał. Prawdą też jest, że Nie czas psy karmić, gdy na łowy jechać. Ale też - Miłe złego początki, lecz koniec radosny.

Uczniowie klas: IIIA, IIIB i III C postanowili nie dać się przedegzaminacyjnemu stresowi i ochoczo przystąpili do powtórki z języka polskiego. Poszczególne grupy miały za zadanie przygotować mapę mentalną z wylosowanym przez siebie motywem literackim. Wszyscy pracowali jak mrówki, uwijali się z robotą. Powstały naprawdę imponujące prace. Lekturki powtórzone, motywy przypomniane, nic, tylko pisać!
Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia!
Niech moc będzie z Wami!!!